Yaşar Koç Dil Kursu olarak ortaokul İngilizcesi kursları öğretimini çocukların yaş ve İngilizce seviyelerini göz önünde bulundurarak planlamaktayız. Öncelikle öğrencilerimize Seviye Tespit Sınavı (STS) uygulanarak, İngilizcedeki bilgi ve beceri düzeylerini belirlemekteyiz. Bu sınav sonrasında öğrencilerin seviyelerine göre ayrılmış sınıflara yerleştirmekteyiz.


Öğrencilerimizin İngilizcede sadece okuma-yazma ve teorik bilgilerle  sınırlı kalmayıp, pratikle ve İngilizceyle sosyalleşerek ingilizce konuşma akıcılığı kazanmalarının sağlanması hedeflenmektedir.Okul derslerine de yardımcı olarak müfredatlandırılmış programlarımız sayesinde öğrencilerimizin hem okuldaki derslerinde başarılı olması hedeflenmekte hem de özgüveni yüksek ve İngilizceyi seven öğrenciler yetiştirmeyi hedeflemekteyiz.
Öğrencilerimize haftanın her günü ücretsiz ve sınırsız katılım hakkıyla ders öğretmenleri eşliğinde birebir etüt dersleri alabilme olanağı sunuyoruz. Bu vesileyle anlamadıkları konuları rahatlıkla pekiştirme fırsatı bulacaklardır.
Bütün bu kuramların toplamında , öğrencilerimiz Okul derslerinde İngilizce başarılarını arttırarak, İngilizce kullanımındaki özgüveni yaşıtlarına göre yükselecek, arkadaşlarıyla ve yabancılarla İngilizce İletişim kurmaktan çekinmeyecek, İngilizce derslerinde ve günlük yaşantısında kendilerini daha özgüvenli ve rahat hissedeceklerdir