TOEFL

TOEFL (Test of English as a Foreign Language) sınavı akademik alanda İngilizce yeterliliğini dinleme, okuma, yazma ve konuşma becerileri üzerinden ölçen bir sınavdır. Bu yüzden TOEFL eğitimi süresinde öğrencilerimize uzman eğitim kadromuz ile Yaşar Koç Dil Kursu  olarak eğitiminize destek olmaya hazırız. Eğitmenlerimiz sınava hazırlık süreci boyunca öğrencilerimize tam destek sağlarlar. Sınava hazırlık sürecine başlamadan önce eğitmenlerimiz öğrencilerimiz ile birebir kısa bir görüşme yaptıktan sonra piyasada bulunan kaynaklar arasından öğrencilerimizin seviyesine en uygun kaynaklar kurumumuz tarafından seçilir.

Yaşar Koç Dil kursu olarak verdiğimiz eğitimin kalıcı olması için bu programda öğrencilerimize bilgilerinin nasıl kalıcı hale dönüşebileciğini de uzman eğitmen kadromuz ile aktarılmaktadır. Bilginin kalıcılığı için sistematik tekrarlama yöntemi ile eğitim programının başından sonuna kadar düzenli ve disiplinli bir şekilde sürdürülmesi öncelikli hedef alınmaktadır.

Ders Programları

TOEFL eğitimlerine katılabilmeniz için Upper-Intermediate (C1-ileri) seviyede İngilizce yeterliliğiniz  olması gerekir. Bu seviyede İngilizce yeterliliğe sahip olan öğrencilerimiz, 100 saatlik TOEFL sınav taktikleri eğitimlerine katılım sağlayabilirler. Seviyesi Upper-Intermediate‘ın altında olan öğrencilerimizin ise  önce genel İngilizce eğitimi almaları gerekmektedir. Seviyesini C1’e taşıyan öğrencilerimiz daha sonra TOEFL eğitimine katılabilirler.